logo

20 Nisan 2016

10.ULUSLARASI GÜLEN ÇOCUK ŞENLİĞİ – 2. GÜN

  1. Uluslararası Gülen Çocuk Şenliği’ne; Kosova, Makedonya, Bosna Hersek, Gürcistan, Azerbaycan gibi ülkelerden ve Türkiye’nin farklı illerinden katılan bedensel, zihinsel, görme ve işitme gibi farklı engel gruplarından yaklaşık 300 engelli çocuk,  Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ekibi ve Işık Üniversitesi öğrencileri  öncülüğünde İstanbul’u geziyor.1..

18 Nisan’da başlayan şenlikte çocuklar TOFD merkezinde büyük bir coşkuyla karşılandı.Görme, işitme, zihinsel ve bedensel engelli çocuklar, hayatlarında ilk kez midilli atlarına binme heyecanını yaşadılar.

Şenliğin 2. gününde çocuklar dünyanın en büyük tematik akvaryumu olan İstanbul Akvaryum’u gezdi. Akvaryumdaki Sihirbaz Köpek Balığı, Caretta Caretta, Benekli Bahçe Mühreni, Balon Balığı gibi ilginç canlılar karşısında çocuklar  adeta büyülendi.

Sonrasında Florya Develi Restaurant’a geçen çocuklar, burada Türk mutfağından farklı lezzetler tatma imkanı buldu. Şenliğin 2. günü Minatürk ve Rahmi Koç Müzesi’ni ziyaret etti ile sona erdi.

Gülen Çocuk Şenliği, 3. Gün  Vialand gezisi, 4.Gün İstanbul’un incisi Boğaz Turu ve  22 Nisan Cuma akşamı  gece boyunca katılımcı dünya çocukları yerel dans gösterileri ve sahne şovlarını sergileyeceği  WOW Hotel & Convention Center’da düzenlenecek Gala Gecesi ile son bulacak .

 

Share
256 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2