logo

10 Muharremde 10 bin kâse aşure

unnamed-1

Bağcılar,  bu yıl da Hicri Yılbaşı’nın 1438. Gününde farklı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Çarşı Caddesi’nde düzenlenen Aşure Programı’nda ilçe sakinlerine 10 bin kâse aşure dağıtıldı. İlçe sakinleri zengin malzeme ile kazanda pişirilen aşureden tattı.

 

Bağcılarlılar, rahmeti ve bereketi bol olan güzel bir ay’a girmenin sevinci ve mutluluğu ile İslam âleminin Hicri Yeni Yılı’nı kutladı. Muharrem ayının 10. günü düzenlenen Aşure Günü’ne ilçe sakinleri yoğun ilgi gösterdi. Aşure Programı’nda bir konuşma yapan Vali Yardımcısı ve Bağcılar Kaymakamı Osman Günaydın, aşure gününde bir araya geldikleri için mutlu olduğunu ifade etti.

unnamed-2

“KOMŞULUK İLİŞKİLERİMİZ GELİŞİYOR”

 

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da, Bağcılar’ın ülkemizin her vilayetinden gelen hemşehrilerine ev sahipliği yaptığını belirtti. Aşure denildiğinde akla Hazreti Hüseyin ile Kerbela şehitlerinin ve Hazreti Nuh’un geldiğini belirten Çağırıcı, “Hazreti Hüseyin ve tüm şehitlerimize Allah’tan (c.c.) rahmet diliyorum.” dedi. Aşure gününde birlik, dayanışma ve komşuluk duygularının yoğun şekilde yaşandığını da vurgulayan Çağırıcı, Bağcılar Belediyesi olarak her yıl düzenli olarak Aşure Günü Programı düzenlediklerini belirtti. AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk de Kerbela’nın tüm Müslümanların ortak kederi olduğunu belirterek, her yıl Aşure Programı’nda hemşehrileriyle bir araya geldiklerini söyledi. Öztürk, “Böyle güzel günlerimiz bize paylaşma fırsatı veriyor. Hicri yılınızı kutluyorum.” dedi.

 

“ÇOK LEZZETLİ”

 

İlçe sakini İlhami Kuşsan(66), her yıl Bağcılar Belediyesi’nin düzenlediği aşure programlarına keyifle katıldığını belirterek, “Çok lezzetli ve zengin malzemeyle pişirilmiş aşureden mutlaka tadıyorum. Hem de komşularımızla bir araya geliyoruz.” diyerek duygularını dile getirdi. Raziye Fındık (70) ise Aşure Günü münasebetiyle her yıl bir araya geldiklerini belirterek, “Aşure çok lezzetli ve nefis. Çocuklarımızla birlikte tadıyoruz. Bu program sayesinde bir araya geliyoruz.” dedi.
unnamed

“ÇAĞIRICI KAZANDAN AŞURE İKRAM ETTİ”

 

Başkan Çağırıcı, Kaymakam Günaydın ve Öztürk konuşmalarının ardından ilçe sakinlerine kazanda pişirilen leziz aşureden ikram ettiler.

Share
368 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2